Meriter stockholms judo och jujutsu dojo


Meriter Suginoharyu judo

2000      
Modul Cup 4 Brons -81 Ricky Carlson
       
2001      
Modul Cup 3 Brons -57 Amina Lemcherqui
Modul Cup 3 Brons -28 Tommy Samuelsson
Modul Cup 4 Guld +100 Micael Öberg
Modul Cup 4 Silver +100 Csaba Finta
Modul Cup 4 Brons -81 John Andersson
Modul Cup 4 Silver -66 Davy Borduon
Modul Cup 4 Silver -57 Amina Lemcherqui
Modul Cup 4 Brons -28 Tommy Samuelsson
       
2002      
Modul Cup 1 Brons -57 Amina Lemchequi
Modul Cup 1 Silver -52 Hanna Hartai
Modul Cup 1 (damer) Brons -52 Hanna Hartai
Modul Cup 1 Brons -34 Virag Finta
Modul Cup 1 Guld +72 Martin Contreras
Modul Cup 2 Guld -57 Amina Lemcherqui
Modul Cup 2 Silver -28 Tommy Samuelsson
Modul Cup 2 Silver -66 Davy Borduon
Distrikmästerskapen Silver -63 Jenny Östman
Distriktmästerskapen Brons -81 Tomas Dicander
       
2003      
Svenska Mästerskapen Brons +100 Micael Öberg
Modul 1 Cup 4 (Flickor A) Silver   +63  Caroline Lian
Modul 1 Cup 4 (Pojkar B) Silver -50 Joel Pettersson
Modul 1 Cup 4 (Damer Juniorer) Brons -63 Caroline Lian
Distriktmästerskapen Guld -81 Ricky Carlson
Distriktmästerskapen Guld öppen Ricky Carlson
Distriktmästerskapen Silver öppen Helena Hugosson
Distriktmästerskapen Brons p-50 Joel Pettersson
       
2004      
ModulCup 1 (U14) Guld  -63 Amina Lemcherqui  
ModulCup 1 damer Silver  -70 Martina Gramenius
ModulCup 1 damer Brons öppen Martina Gramenius
ModulCup 1 damer Brons  -57 Linda Lindström
Svenska Mästerskapen Brons +100 Micael Öberg
Modul1Cup 2 flickor U14 Brons  -52 Tina Lazic
Modul1Cup 2 flickor U16 Brons -63 Amina Lemcherqui
Modul1Cup 2 damer Junior Brons  +57 Martina Gramenius
Modul1Cup 2 damer Brons  -57 Linda Lindström
Modul1Cup 2 damer Guld -70 Martina Gramenius
Modul1Cup 2 damer Silver öppen Martina Gramenius
Modul1Cup flickor U14 Guld +63 Amina Lemcherqui
Riksmästarinna lag U14 Guld -63 Amina Lemcherqui
Modul 1 Kids Cup F U10 Brons -28 Hanna Reichel
Modul 1 Kids Cup P U10 Brons -34 Rasmus Wicklund
Modul 1 Kids Cup P U10 Silver -38 Joel Suokko
Modul 1 Kids Cup P U12 Silver -46 Iwan Witte
Modul 1 Cup 4 damer Junior Silver +57 Martina Gramenius
Modul 1 Cup 4 F U14 Brons -57 Tina Lasic
       
2006      
Sundsvallscupen Brons   Jonathan Larsen
       
2008      
Södra judo open (PU17) Brons  -66 Iwan Witte
Södra judo open damer Silver  -63 Sara Lindgren
SM Judo (kata) Silver   Micael Öberg &
Tomas Rundqvist
Södra Judo Open 2 Guld  -63 Sara Lindgren
Södra Judo Open 2 (FU13) Guld  -40 Estelle Mourou
Södra Judo Open 2 (PU17) Brons  -66 Iwan Witte
DM Silver  -70 Sara Lindgren
Nordiska mästerskapen i judokata Brons
Micael Öberg
       
2009      
Södra judo open2 (HU20) Silver  -73 Iwan Witte
Södra judo open4 (HU20) Guld  -73 Iwan Witte
Södra judo open4 Brons  -81 Iwan Witte
       
2010      
Nordiska mästerskapen i judokata Brons   Micael Öberg
2011
Kata SM Brons Micael Öberg
Kata SM Silver Micael Öberg
2012
Bältes Cup Brons -81 Daniel Johansson
Södra judo open Silver -81 Daniel Johansson
Södra judo open 4 Guld -81 Daniel Johansson
Södra judo open 4 Guld -90 Akai Abykeev
Södra judo open 4 Silver -66 Erland Usenovs
Södra judo open 4 Silver -32 Ronja Gustrin
2013
Farsta Cupen Brons -32 Ronja Gustrin
Solna kampen Silver -32 Ronja Gustrin
Solna kampen Brons -27 William Jägerström
Solna Kampen Brons -30 Anton Jönsson
Södra Judo open 2 Guld -32 Ronja Gustrin
Södra Judo Open 2 Brons -73 Erlan Usenov
Södra Judo Open 2 Guld -100 Akai Abykeev
DM Judo Guld -73 Alexander Engman
Norrcup Judo Brons -73 Alexander Engman
Södra Judo Open 4 Brons -81 Anatoli Coelho Pinheiro
Södra Judo Open 4 Guld -81 Anatoli Coelho Pinheiro
Södra judo Open 4 Brons -73 Alexander Engman
Solna Kampen Silver U13 Erik Olovsson
Solna Kampen Brons U13 Daniel von Schmalensee
Veteran SM Brons -100 Helgi Gestsson

Meriter Suginoharyu jujutsu 

1995
Svenska mästerskapen
Guld
+92
Magnus Cederblad
Dalafajten
Brons
+92
Jonas Sjölander
Dalafajten
Silver
-82
Johan Högberg
Dalafajten
Silver
-72
Bernardo Sastre
Dalafajten
Guld
-
Johan Högberg
Dalafajten
Guld
-
Karen Pacull
Distriktsmästerskapen
Silver
-58
Karen Pacull
Distriktsmästerskapen
Guld
-72
Bernardo Sastre
Distriktsmästerskapen
Guld
-82
Johan Högberg

1996
Svenska mästerskapen Brons -72 Bernardo Sastre
Gota Open Brons -72 Bernardo Sastre
Björksta Cup Brons -72 Bernardo Sastre
Vernamoturnering Silver -72 Bernardo Sastre
Dalafajten Guld -72 Bernardo Sastre
Distriktsmästerskapen Guld -62 Ashkan Pouya
Distriktsmästerskapen Guld -72 Bernardo Sastre
Distriktsmästerskapen Guld -82 Johan Forsbring
Distriktsmästerskapen Guld - Johan Högberg
Swedish All Style Open Silver -55 Hélène Metz

1997
Swedish All Style Open Guld -55 Hélène Metz
Björksta Cup Guld -62 Ashkan Pouya
Björksta Cup Silver -72 Bernardo Sastre
Björksta Cup Silver -82 Johan Forsbring
Björksta Cup Brons - Johan Forsbring
Lag-SM Guld - -
Svenska mästerskapen Guld  +92 Magnus Cederblad
Öppna Danska Guld +92 Magnus Cederblad
Gota Open Brons -62 Ashkan Pouya
Distriktsmästerskapen Silver -72 Bernardo Sastre
Distriktsmästerskapen Guld -72 Ashkan Pouya
Distriktsmästerskapen Guld -82 Omar Ahmedin
Swedish All Style Open Silver -55 Hélène Metz

1998
Europamästerskapen Guld -60 Karen Pacull
Svenska mästerskapen Guld -62 Ashkan Pouya
Svenska mästerskapen Guld +92 Magnus Cederblad
Gota Open Guld -62 Ashkan Pouya
Dalafajten Guld -62 Ashkan Pouya
Världsmästerskapen Brons -60 Hélène Metz

1999
Svenska mästerskapen Guld - Karen Pacull (duo)
Svenska mästerskapen Guld -62 Ashkan Pouya
Svenska mästerskapen Guld +94 Sacha Petrovic
Öppna Danska Guld - Karen Pacull (duo)
Öppna Danska Guld -62 Ashkan Pouya
Gota Open Guld -62 Ashkan Pouya

2000
Svenska mästerskapen Guld - Karen Pacull (duo)
Svenska mästerskapen Guld +94 Sacha Petrovic
Gota Open Brons - Karen Pacull (duo)

2001
Svenska mästerskapen Brons -69 Christophe Mourou
Svenska mästerskapen Brons -77 Ricky Carlson
Distriktsmästerskapen Silver - Ricky Carlson
Dalakampen Guld -62 Nareg Lönn

2002
Svenska mästerskapen Guld - Karen Pacull (duo)
Svenska mästerskapen Guld - Robert Nyman (duo)
Distriktsmästerskapen Guld -55 Helena Hugosson
Distriktsmästerskapen Guld -77 Tomas Dicander
Swedish Open Duo mix Brons - Karen Pacull
Swedish Open Duo mix Brons - Robert Nyman
Best fighting spirit Duo - - Karen Pacull 
Best fighting spirit Duo - - Robert Nyman

2003
Nordic Cup Guld -62 Johan Nässén
Nordic Cup (bästa figter) - - Johan Nässén
Nordic Cup Brons -55 Helena Hugosson
Svenska Mästerskapen Guld - Robert Nyman (duo)
Svenska Mästerskapen Guld - Karen Pacull (duo)
Svenska Mästerskapen Brons +94 Micael Öberg
Svenska Mästerskapen Brons -85 Ricky Carlsson
Svenska Mästerskapen Brons -62 Johan Nässén
bästa fighter - - Helena Hugosson
Swedish Open Brons -55 Helena Hugosson
Distriktsmästerskapen Brons -55 Helena Hugosson
Dalafighten Silver -55 Helena Hugosson
Dalakampen Guld -62 Gustaf Nässén
German Open Guld -62 Gustaf Nässén

2004
Nordic Cup Brons -55 Helena Hugosson
Svenska Mästerskapen Brons -55 Helena Hugosson
Svenska Mästerskapen Brons -85 Ricky Carlsson

2005
Svenska Mästerskapen Guld -62 Gustaf Nässén